سفارش تبلیغ
سرور مجازی


ارسال شده توسط محمد حمله دار در 96/3/7:: 4:35 عصر

http://s8.picofile.com/file/8296178418/5489rrrrrrrrr54.JPG

 

فوت و فن فرستادن فرزند به کلاس های آموزشی

  بسیاری از والدین خوش ذوق و آینده نگر دوست دارند فرزندانشان را به کلاس های هنری و آموزشی بفرستند تا آن ها را تبدیل به افرادی هنرمند و کاربلد بکنند. این کار یک اقدام بسیار خوب و مفید است و اگر به شیوه درستی صورت بپذیرد می تواند آینده خوبی برای فرزندان رقم بزند. نکات زیر شما را با اصول این کار آشنا می سازند:

یکی اینکه فرزندتان را به یک کلاس بفرستید نه صد کلاس. برخی از والدین فکر می کنند هرچه فرزندشان در کلاس های بیشتری ثبت نام کند موفق تر خواهد بود و به این ترتیب او را به زور راهی چندین کلاس ورزشی، علمی و هنری می کنند.

 دیده شده که یک مادر دخترش را همزمان به کلاس های زبان انگلیسی، زبان فرانسوی، پیانو، گیتار، تنیس و شنا فرستاده بود. خب نتیجه روشن است. آن دختر در هیچ کدام از آن کلاس ها به موفقیت نرسید و دچار افسردگی شد.

 پدر و مادر باید این نکته را به خاطر داشته باشند و به فرزندشان نیز یاد دهند که انسان فقط در سایه ی تمرکز می تواند موفق شود لذا بهتر است به جای ده کلاس در یک کلاس ثبت نام کند ولی همان یکی را حسابی مورد توجه قرار دهد از همه توانش برای موفقیت بهره ببرد.

 نکته دوم اینکه کلاس های آموزشی را محدود به تابستان ندانید. هیچ کس با سه ماه کار کردن روی یک رشته نمی تواند به جایی برسد. کلاس های آموزشی باید در کنار مدرسه و در طول سال جزو برنامه ی زندگی فرزند باشند تا در سایه ی مداومت بر آن بتواند به موفقیت برسد.

  سومین نکته این است که کلاس رفتن فرزندتان را یک سرگرمی حساب نکنید بلکه خیلی جدی پیگیر وضعیت و میزان فعالیتش باشید همچنین از راه های گوناگونی مثل خرید وسایل مورد نیاز، تحسین جلوی جمع، صحبت روزانه درباره فعالیت هایش و... او را یاری دهید. اگر فرزندتان ببیند که از حمایت شما برخوردار است انگیزه اش دوچندان خواهد شد

نکته چهارم و آخر اینکه اگر واقعا می خواهید کلاس رفتن فرزندتان نتیجه بدهد پس از مدتی که او در رشته اش حرفه ای شد دستش را در دست یک استاد بگذارید. راز موفقیت در هر رشته ای ارتباط با اساتید آن رشته است بنابراین با انجام این واسطه گری، چشم انداز های پیشرفت را پیش رویش خواهید گشود.

محمدحمله دار 


کلمات کلیدی : محمدحمله دار