سفارش تبلیغ
صبا


ارسال شده توسط محمد حمله دار در 96/1/20:: 7:3 عصر

http://s8.picofile.com/file/8291599300/fgddgg5ye.JPG

 

چرا کودکان امروزی نسبت به کودکان قدیم غمگین ترند؟

دوره ی کودکی اصولا باید دوره شاد و خاطره سازی باشد. این مسئله برای کودکان قدیم پررنگ تر بوده اما کودکان امروزی به اندازه ی قدیمی ها بهره ای از شادی ندارند. این امر وقتی عجیب به نظر می رسد که می بینیم بچه های نسل جدید امکانات بیشتری در اختیار دارند اما با این حال چندان شاد نیستند. پارک های و اماکن تفریحی متعدد، لباس های نو، اسباب بازی های مدرن همه و همه چیزهایی هستند که هرگز در دسترس کودکان نسل گذشته نبودند ولی کودکان امروزی حتی گاهی بیش از حد از این امکانات برخوردارند. در ادامه برخی از دلایل غمگین بودن این بچه ها را بررسی می کنیم:

غمگینی والدین

تغییر سبک زندگی و گرانی ها فشار اقتصادی زیادی را بر دوش والدین تحمیل می کنند. این فشارها قطعا نمی گذارند والدین همواره روحیه شاداب خود را حفظ کنند و در نتیجه ناراحتی های آن ها به فرزندانشان نیز منتقل می شود. ناراحتی والدین باعث غمگین شدن فضای خانه می شود و نمی توان انتظار داشت که فرزندان در یک فضای غم انگیز، خوشحال باشند.

تنهایی

در گذشته در هر خانه چهار- پنج بچه قد و نیم قد وجود داشت اما امروزه کمتر خانواده ای پیدا می شود که بیشتر از دو فرزند داشتنه باشد. از سویی دیگر پدر و گاهی هم پدر و هم مادر برای تامین هزینه های زندگی ناچارند ساعت ها زیادی را بیرون از خانه مشغول کار باشند لذا کودک از تنهایی عمیقی رنج می برد.

بازی های بی نشاط

در گذشته حتی بازی های نشستنی مثل یه قل دو قل از اندک تحرکی برخوردار بودند اما تکنولوژی های امروزی  بازی هایی را برای کودکان به ارمغان آورده که امکان کوچک ترین حرکتی را از آن ها می گیرد. در این شرایط هرچند کودک به ظاهر مشغول بازی است اما در واقع هیچ کاری نمی کند در نتیجه از فواید بازی یعنی شادابی و نشاط محروم می ماند.

به این ترتیب باید تاکید کرد که اگر کودکان و نوجوانان را با این اوضاع به حال خود رها کنیم در آینده ی نزدیک شاهد یک نسل و جامعه افسرده خواهیم بود لذا هرکس در هر جایگاهی باید به سهم خود برای حل این معضل بزرگ گام بردارد.

محمد حمله دار

  


کلمات کلیدی : کودکان غمگین