سفارش تبلیغ
سرور اختصاصی


ارسال شده توسط محمد حمله دار در 95/12/21:: 8:34 عصر

 

http://s8.picofile.com/file/8289161476/hgfjjjfd4.JPG

انواع کتاب های تربیت فرزند

کتاب های تربیت فرزند به دو دسته ی عمومی و تخصصی تقسیم می شوند. عمومی ها کتاب هایی هستند که به طور کلی روی مقوله ی ارتباط «والدین» و «فرزند» مانور می دهند و نکاتی را بیان می کنند که برای همه پدر و مادرها سودمند و کاربردی اند. تخصصی ها همانطور که از نامشان پیداست به شکل جزئی تری وارد مسائل می شوند و بر سن، جنسیت و موضوع متمرکز می شوند. محورهای کتاب های سن و جنسیت عبارت اند از:

تربیت کودک ( از نوزادی تا 11 سالگی به تفکیک سن)

تربیت نوجوان ( از 12 تا 19 سالگی به تفکیک سن)

تربیت پسران

تربیت دختران

ارتباط پدر و پسر

ارتباط پدر و دختر

ارتباط مادر و پسر

ارتباط مادر و دختر

کتاب های تربیتی موضوعی تنوع گسترده ای دارند و نمی توان همه ی آن ها را نام برد اما می شود گفت که آن ها غالبا روی موضوعاتی همچون بازی، رسانه، هوش، درس، بیش فعالی، آسیب های اجتماعی، تغذیه، خلاقیت، بهداشت روان و ... کار می کنند.

والدین توجه داشته باشند که خواندن کتاب های تربیت فرزند یک مسئله شخصی و دلبخواهی نیست بلکه بسیار لازم و حتمی است زیرا تربیت یک انسان خوب زیر بنای اصلی تمامی پیشرفت ها و خوبی های دنیاست.

 پیشنهاد می شود سیر مطالعاتی پدر و مادرها از عمومی به تخصصی باشد. یعنی ابتدا کتاب های عمومی را بخوانند تا شناختی کلی از مقوله ارتباط با فرزند به دست بیاورند سپس با توجه به سن، جنسیت و روحیات خودشان و فرزندانشان به سراغ کتاب های تخصصی بروند.

محمد حمله دار