سفارش تبلیغ
سرور مجازی


ارسال شده توسط محمد حمله دار در 95/9/14:: 12:47 عصر

بازار پربار کتاب کودک

رنگارنگ، جورواجور، پربار، دلپسند و راضی کننده! این وضعیت بازار کتاب کودک و نوجوان است.

 کافی است که یک کودک یا نوجوان اراده کند که کتاب بخواند. تعداد بی شماری ناشر تخصصی و کتابهای داخلی و خارجی متناسب با سنش را پیش رو خواهد یافت. ژانرهای کتاب ها نیز به قدری تنوع دارند که هر سلیقه ای را به خود جذب می کنند. از فانتزی و تخیلی- که دوست داشتنی ترین ژانر برای کودک و نوجوان است- گرفته تا تاریخی و علمی. ژانرهایی که زمینه کشف استعدادهای نسل نو را فراهم می کنند و به کمک آن ها می توان کودک را نویسنده، دانشمند، مورخ، سیاستمدار یا هر چیز دیگری بارآورد.

 در واقع این گستردگی ژانر و تیراژ جای هیچ بهانه ای برای کتاب نخواندن باقی نگذاشته است. اگر امروزه موبایل و تبلت، کودکان و نوجوانان ما را اسیر خود کرده اند، با اطمینان می توان گفت که کتاب های جذاب برای این قشر سنی به اندازه ای قوی شده اند که می توانند رقیب جدی ابزارهای الکترونیکی باشند.

 این وضعیت دلپذیر وظیفه ی ما را به خوبی روشن می کند. اگر پدر و مادریم، اگر نویسنده ایم، اگر فعال فرهنگی هستیم، اگر معلمیم و خلاصه اگر در هر موقعیتی هستیم که توانایی آشنا کردن کودکان و نوجوانان با دنیای کتاب را داریم باید دست به کار شویم. فکر کنیم و برنامه ریزی کنیم. کتاب های جذاب را به نسل نو معرفی کنیم و هدیه دهیم. از همین ابزار های الکترونیکی و شبکه های موبایلی نیز برای این کار بهره ببریم و یادمان باشد که گاهی یک نوجوان با خواندن فقط یک کتاب چنان به مطالعه علاقه مند می شود که تا همیشه این کار ارزشمند را ادامه خواهد داد.

 

محمد حمله دار